Žaluzie Benešov, fólie na sklo tel. 602 850 924

Značka okenních fólií LLumar se na našem trhu objevila jako jedna z prvních. Tyto fólie jsou výrobkem firmy CPFilms Solutia Ltd, největším celosvětovým výrobcem fólií s nejširším sortimentem.

Fólie Llumar mají oproti ostatním fóliím určitá specifika. Patentová úprava povrchu a aplikace UV absorbérů současně v lepu i ve hmotě, které výrazně prodlužují životnost fólií, jsou jedny z nich.

Okenních fólií Llumar jsou certifikované, k dispozici je řada atestů na jejich vlastnosti.

Sklo, které nás všude obklopuje, je oblíbeným stavebním materiálem a frekventovaným konstrukčním prvekem. Stávající zasklení však nemusí splňovat všechny potřeby a požadavky. Vlastnosti skel lze flexibilně měnit pomocí okenních fólií.

Nejen zvýšení bezpečnosti a úrovně bydlení, ale i vylepšení vzhledu automobilu, to vše jde provést s pomocí fólií na sklo.

Zlepšete vlastnosti Vašich oken!

Bezpečnostní fólie

Sklo s nainstalovanou bezpečnostní fólií představuje jedno z řešení pasivní ochrany jak člověka, tak jeho majetku. Pokud je bezpečnostní fólie nalepena na dostatečně silném skle, slouží jako obrana, která může zpomalit případnou nežádoucí návštěvu zloděje, nebo zamezit prohození předmětů prosklenou plochou. Bezpečnostní fólie chrání i před pořezáním při rozbití prosklené plochy. Sklo při větším úderu sice praskne, ale nevysype se.

V neposlední řadě chrání bezpečnostní fólie i před tlakovou vlnou a poraněním létícími střepy při explozi.

Bezpečnostní fólie se používají hlavně ve výkladních skříních obchodů, ve školských zařízeních, v nemocnicích, nejrůznějších ústavech, úřadech a všude tam, kde hrozí nebezpečí úrazu nebo poranění sklem. Hojně se využívají i u skleněných výplní dveří, vitrín nebo nábytkových stěn, kdy zamezují možnému poškození nejrůznějších předmětů.

Skleněná plocha s nainstalovanou bezpečnostní fólií zpomaluje i šíření požáru v budovách s prosklenými vnitřními prostory. Ochranné fólie propustí až 90% světla, ale UV záření snižují až o 96% a zamezují úniku energie přes sklo až 13%. Některé typy bezpečnostních fólií jsou dokonce přijímány jako náhrada rolet nebo mříží pro podmínky pojištění.

 

Protisluneční fólie - umožní snížit náklady na klimatizaci díky snížení teplotních zisků interiéru.

Protisluneční fólie nalepené na prosklených plochách omezují  zejména v letních měsících průnik slunečního tepla do vnitřních prostorů (až o 80%) a tím zabraňují jejich přehřívání (skleníkový efekt), na druhou stranu v zimě omezují únik tepla ven (až o 30%) a snižují tak náklady na vytápění. Další významnou vlastností uvedených fólií je ochrana osob a vybavení interiérů před vlivy ultrafialového záření (zadrží až 99% škodlivého UV záření).

Protisluneční fólie lze instalovat zevnitř (interiérové) i z venku (exteriérové), jsou v provedení s vysokou reflexí světla (zrcadlové), s potlačenou reflexí světla (semireflexní) a nereflexní. Nejrozšířenější nereflexní fólie jsou většinou barvené polyestery a známe je jako autofólie. Protisluneční fólie jsou nabízeny v mnoha barevných odstínech.

Protisluneční folie fungují jako levná ochrana před horkem. Přijatelnou teplotu v místnosti zajistí protisluneční okenní fólie po většinu letních dnů i bez klimatizace.

Tepelněizolační fólie

Tepelněizolační folie omezují v zimě únik tepelné energie prosklennými plochami až o 30%. V létě zamezují vnikání tepla prosklenými plochami do objektu.

Kontaktní formulář

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.